7 gru 2018

Best Apprentice Award 2018 - pracownik SITECH Sp. z o.o. wśród nagrodzonych!

Koncern Volkswagen po raz kolejny uhonorował swoich najlepszych na świecie absolwentów nauki zawodu nagrodą „Best Apprentice Award“. Wśród nich jest również pracownik SITECH Sp. z o.o. – Eryk Bednarek.

Spółka SITECH już od 12 lat kształci młode talenty ze szkół zawodowych w ramach praktycznej nauki zawodu. Laureat nagrody - Eryk Bednarek jest zeszłorocznym absolwentem nauki w zawodzie mechatronik Zespołu Szkół w Chocianowie. O zgłoszeniu jego kandydatury do nagrody BAA 2018 zadecydowały pozytywna opinia opiekuna praktycznej nauki zawodu w SITECH oraz bardzo dobre wyniki teoretycznych i praktycznych egzaminów przed Państwową Komisją Egzaminacyjną, które uwieńczyły trzyletni etap kształcenia praktycznego w przedsiębiorstwie. Od września 2017 roku Eryk Bednarek pracuje w SITECH Sp. z o. o. w Polkowicach jako mechanik utrzymania ruchu. 

Eryk jest osobą bardzo aktywną i zaangażowaną, chętnie rozwijającą swoje kwalifikacje i umiejętności. Brał udział w wielu projektach realizowanych na terenie fabryki SITECH w Polkowicach, min. przy budowie linii montażowej oparć siedzisk modułowych, montowanych w takich samochodach, jak Volkswagen, Audi, Seat, Porsche oraz Skoda. Dodatkowo jako przedstawiciel SITECH Sp. z o.o. reprezentował Spółkę podczas Międzynarodowego Kongresu Młodzieży Poznań 2017, wymieniając się z uczestnikami swoim doświadczeniem, jak również podczas Dni Otwartych w Zespole Szkół w Chocianowie, zachęcając uczniów szkoły do praktycznej nauki zawodu w SITECH.

Uroczystość rozdania nagród „Best Apprentice Award” odbyła się po raz pierwszy w 2001 roku i jest już osiemnastą galą z rzędu. W tym roku nagrody za ponadprzeciętne kompetencje fachowe otrzymało 46 najlepszych absolwentów 16-tu różnych zawodów z 19-tu krajów.  Pracowników wyróżniono 07.12.2018 r. w Wolfsburgu w ramach posiedzenia zarządu koncernu Volkswagena oraz Światowej Rady Zakładowej. Nagrody wręczył szef Koncernu Volkswagena dr Herbert Diess, członek zarządu koncernu  ds. personalnych dr Gunnar Kilian oraz przewodniczący Światowej Rady Zakładowej koncernu Volkswagen Bernd Osterloh.

Best Apprentice Award 2018 -  pracownik SITECH Sp. z o.o. wśród nagrodzonych!