9 sep 2019

SITECH Sp. z o.o. wraz z wrzesińską policją dba o bezpieczeństwo dzieci

Wrzesińscy policjanci wspólnie z przedstawicielem firmy SITECH Sp. z o.o. w rejonach szkół rozmawiali z rodzicami na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Przypomniane zostały również warunki, jakie musi spełniać urządzenie do transportu małych uczniów.

Od poniedziałku 2 września br. rozpoczął się już oficjalnie nowy rok szkolny. Czas minionego wypoczynku letniego pora zamienić na obowiązek edukacyjny i związane z nim okoliczności oraz codzienne zabieganie.

Dla dzieci obowiązek jest głównie związany z natłokiem nauki, natomiast dla rodziców zabieganie ściśle łączy się na przykład z dowozem swojej pociechy na zajęcia. Dlatego też potrzeba przypomnienia rodzicom zasad właściwego przewożenia dzieci w samochodzie.

W związku z tym wrzesińscy policjanci wspólnie z firmą SITECH Sp. z o.o. w dniu 4 września br. w godzinach porannych przeprowadzili działania pod nazwą „Mamo, tato chcę podróżować bezpiecznie”. Zorganizowana akcja jest kontynuacją współpracy policjantów oraz pracowników firmy SITECH Sp. z o.o..

Głównym założeniem działań było szczególne zwrócenie uwagi na bezpieczne przewożenie dzieci, czy to w fotelikach czy też w „siedziskach”. Podczas rozmowy z rodzicami przypomniane zostały również obowiązujące przepisy w tym zakresie czyli to, że dzieci do 150 centymetrów wzrostu są zobowiązane do jeżdżenia w fotelikach.

Ważnym aspektem jest również to, że urządzenie do przewożenia dziecka musi być właściwe dostosowane do niego, czyli parametry fotelika czy „siedziska” muszą odpowiadać na przykład wadze dziecka. Zwrócono także uwagę jak właściwe należy zapinać pasy bezpieczeństwa.

 

SITECH Sp. z o.o. wraz z wrzesińską policją dba o bezpieczeństwo dzieci