21 cze 2018

Dwie spółki koncernu Volkswagen obchodzą w Polkowicach 20-lecie istnienia

SITECH Sp. z o. o. oraz Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. ugruntowały w ciągu ostatnich 20 lat swoją pozycję nie tylko w koncernie Volkswagen jako przedsiębiorstwa nastawione na innowacyjność oraz na nowoczesną produkcję, ale również na lokalnym rynku pracy jako spółki działające z przekonaniem, że to właśnie ludzie stanowią największe bogactwo firmy.

SITECH Sp. z o.o. jest wiodącym producentem siedzeń w Grupie Volkswagen. Oprócz czterech hal w Polkowicach, spółka posiada jeszcze dwa zakłady produkcyjne:  jeden w Głogowie, drugi we Wrześni oraz dodatkowo dwa Biura Badawczo-Rozwojowe. Na przestrzeni 20 lat powierzchnia firmy zwiększyła się ponad czterokrotnie.  

Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. zintegrowana jest w koncernie w strukturach marki Volkswagen, będąc jedną z dwunastu marek koncernowych. W zakładzie w Polkowicach produkowane są tam silniki i ich komponenty, które dostarczane są do zakładów koncernu Volkswagen na całym świecie. Fabryka silników w Polkowicach jest jedną z najnowocześniejszych fabryk silników w Grupie Volkswagen. Obie spółki utworzone zostały w 1998 roku i należą do koncernu Volkswagen AG.

Z okazji 20. jubileuszu, 15 czerwca 2018 roku, osoby reprezentujące koncern Volkswagen oraz przedstawiciele świata polityki i nauki wyrazili uznanie dla osiągnięć obu firm będących częścią Volkswagen Komponente. W tym dniu miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia 20-lecia obiektów obu spółek, podczas której Adam Holewa - Dyrektor zarządzający ds. technicznych/Dyrektor Zakładu SITECH Sp. z o. o. oraz Dirk Strümpfler - Prezes Zarządu Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. wspólnie poprowadzili specjalnie przygotowany dla tego ważnego wydarzenia program uroczystości jubileuszowej.

Podczas krótkiej dyskusji głos zabrali również ówcześni członkowie zarządu, rady nadzorczej oraz pracownicy z najdłuższym stażem pracy opowiadając o przeszłości, teraźniejszości, jak i przyszłości SITECH Sp. z o.o. oraz Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. Zaproszone osoby podzieliły się wspomnieniami z początków jednej i drugiej firmy, podkreślając zmiany oraz najważniejsze osiągnięcia, jakie zaszły w obu spółkach na przestrzeni 20 lat. Gościom z całego świata przedstawiono perspektywy na sukcesywne pozycjonowanie obu przedsiębiorstw w coraz trudniejszej rywalizacji na rynku motoryzacyjnym. Podczas debaty podkreślono również ważność strategii kształcenia pracowników młodocianych jako inwestycję w przyszłość spółek koncernowych.

Ceremonia otwarcia była jedynie preludium do dalszych uroczystości. Dodatkową atrakcją podczas obchodów 20-lecia spółek należących do koncernu Volkswagen była możliwość zwiedzania obu zakładów. Dzięki wspaniałym gościom i niezwykłej atmosferze był to dzień pełen wspomnień.

W sobotę, 16 czerwca 2018 roku, SITECH Sp. z o.o. świętowała w Polkowicach imprezę rodzinną z udziałem wszystkich pracowników na terenie zakładu w Polkowicach. Obchody 20-lecia firmy przebiegły w prawdziwie rodzinnej, przyjemnej i sprzyjającej integracji atmosferze. Sympatyczny klimat utrzymał się do samego końca spotkania.

Dwie spółki koncernu Volkswagen obchodzą w Polkowicach 20-lecie istnienia