12 kwi 2019

Moto Idea - nagroda dla liderów branży

W tym roku - z okazji dziesięciolecia Gali Moto Idea oraz jubileuszu konferencji, wyróżnione zostały firmy, które w ciągu ostatnich lat wywarły znaczący wpływ na sektor motoryzacyjny w Polsce.

W ten sposób docenione zostały nie tylko ubiegłoroczne zasługi naszego przedsiębiorstwa, lecz przede wszystkim efekty wieloletniej działalności SITECH Sp. z o.o. na rynku. Nagrodę za wywieranie ogromnego wpływu na cały przemysł motoryzacyjny w Polsce odebrał w imieniu Spółki Rafał Zarecki, Kierownik Konstrukcji i EDK. To wyróżnienie podkreśla fakt, że jesteśmy liderami we wdrażaniu innowacji, automatyzacji i robotyzacji. To również dowód na to, że jako przedsiębiorstwo dbające o kształcenie oraz rozwój swoich pracowników, przyczyniamy się do nieustannego poprawienia warunków pracy i podnoszenia kwalifikacji kadr. Te wszystkie czynniki sprawiają, że jesteśmy spółką odnoszącą nie tylko sukcesy w swojej branży, ale również wyznaczamy trendy na polskim rynku automotive.

Z tej okazji na scenie nieprzypadkowo obecny był także przedstawiciel Politechniki Wrocławskiej prof. Andrzej Ambroziak. To dlatego, że SITECH jako pierwsza firma na Dolnym Śląsku zdecydowała się utworzyć we współpracy z PWr studia dualne. Taka współpraca - szczególnie w kontekście tego, jak dużo mówi się o odpowiednim kształceniu i doskonaleniu kadr - może być przykładem dla innych. Atutem takiego systemu kształcenia jest dobrze wykwalifikowany personel, co przekłada się również na niższe koszty rekrutacji i adaptacji przyszłych pracowników oraz podnosi konkurencyjność spółki SITECH wśród innych przedsiębiorstw. Ogromne korzyści takiego podejścia są również po stronie studentów: to m.in. zdobycie praktycznej wiedzy zawodowej i nowych umiejętności przez uczniów, wykształcenie zawodowe dostosowane do konkretnych oczekiwań rynku pracy oraz płynne przejście z etapu kształcenia w życie zawodowe.

Nagroda ta jest potwierdzeniem tego, że realizowane w SITECH Sp. z o.o. kompleksowe podejście do tworzenia i zarządzania środowiskiem pracy spotyka się z uznaniem na rynku branży motoryzacyjnej w Polsce.

 

 

Moto Idea - nagroda dla liderów branży